SĂPTĂMÂNA HANDBALISTICĂ

Publicat 3 Iunie 2013

Cu două înfrângeri în campionatul județean timișorean (Unirea Sânicolau și H.C. Giroc) au început și încheiat sântănenii săptămâna. Prima înfrângere este motivată de menajarea jucătorilor noștrii pentru meciurile din campionatul județean arădean, unde suntem pe primul loc după victoria în fața LPS. Arad (55 – 43).

Lotul băieților a fost format din: Tănase T, Honiges I, Willner N, Grosz R, Ujoc D, Ginghină A, Ginghina L, Balint L, Pasca C, Barbu L.

Sâmbătă, 02.06.2013, la Cupa 1 Iunie, desfășurată la Nădlac, fetele au obținut locul al III – lea, din 6 echipe participante. Junioarele III și IV  antrenate de tânărul Tănase Tiberiu, au aliniat următorul lot: Boca Daiana, Călin R, Coraș D, Mladin M, Mojic L, Roșu D, Toma D, Morgoș M, Tomuța P, Onețiu I, Rusu A, Trif L, Draia A, Hexan P, Selegean A.

Profesor,
Bonț Aron