S-au montat inca 5 camere de supraveghere

Publicat 17 Decembrie 2013

In ultimele zile s-a lucrat la imbunatatirea retelei de supraveghere video din Santana si Caporal Alexa. Pe langa camerele ce se puteau accesa de pe internet, au mai fost achizitionate inca 5. Ele au fost montate in diferite locatii si s-a achizitionat si un echipament de stocare. Astfel, camerele vor putea fi vizualizate prin internet, iar filmarile stocate vor fi folosite in caz de nevoie de catre politie.
Locatiile noi, unde au fost instalate cele cinci camere sunt: Primaria orasului Santana, Parcul 2, Biblioteca, Scoala Satu-Nou, Parcul si terenul de sport din Caporal Alexa. In viitor se va lucra la extinderea retelei de supraveghere, deoarece e un mijloc de a preveni furturile si alte evenimente neplacute.
Pentru a putea vizualiza cele 5 camere, dar si celelalte 11 existente, trebuie sa accesati site-ul primariei, www.primariasantana.ro, iar la sectiunea LIVE WEBCAM ONLINE, puteti eschide camerele. Mentionez ca trebuie sa utilizati Internet Explorer, si sa acceptati sa instalati ActiveX. Mai multe indicatii veti gasi zilele urmatoare la sectiunea de mai sus.
Daca intampinati probleme legate de conectarea la camere, puteti sa ne scrieti pe adresa : tehnic@primariasantana.ro .