Hramul Bisericii Ortodoxe Sântana II va fi transmis pe internet

Publicat 8 Septembrie 2011

Pentru a putea urmări live, trebuie sa accesaţi site-ul primăriei : www.primariasantana.ro. La secţiunea SERVICII, selectaţi LiveCAM Online, sau accesaţi direct link-ul   http://www.primariasantana.ro/servicii/livecam-online.html. Primele două camere care apar sunt camerele: Hramul Bisericii II - camera 1 şi Hramul Bisericii II - camera 2. Accesaţi una dintre cele două camere. Pentru a putea vizualiza camerele, aveţi nevoie de ActiveX. Browser-ul Internet Explorer vă înştiinţează de acest lucru şi dacă daţi click pe bara ce apare sus vă redirecţionează spre locul de unde puteţi descărca ActiveX. După ce aţi trecut de acest pas, vi se cere un UTILIZATOR şi o PAROLĂ. Introduceţi  user  în ambele câmpuri.

Pentru activarea sonorului, va trebui să alegeţi din partea stângă, de sus din fereastra care se deschide, H.264, iar apoi din partea dreaptă să apăsaţi pe iconiţa cu difuzor.

Camerele vor fi disponibile doar în ziua de Duminică, 11 Septembrie , începând cu orele 16,00,