Concurs Naţional de Creaţie „LUMINĂ DĂRUIM”

Publicat 15 Aprilie 2011

Concursul naţional de creaţie „Lumină dăruim” face parte din cadrul proiectului de parteneriat educaţional „Prieteni la distanţă”, care este cuprins în calendarul MECTS 2011, coordonat la nivel naţional de prof. înv. primar d-na Pamfiloiu Cornelia de la Şcoala Generală Sfânta Ana, structură a Grupului Şcolar Sântana.

Concursul are ca scop stimularea potenţialului artistic al copiilor din învăţământul preşcolar, primar şi special din ţară şi cuprinde următoarele secţiuni: pictură, colaj, felicitări.
     Astfel, în perioada 18-30.04.2011, Şcoala Generală Nr. Sântana, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Arad, Casa Corpului Didactic „Al.Gavra” Arad, Arhiepiscopia Aradului, Protopopiatul Ortodox Român Arad, Primăria oraşului Sântana şi Biserica Ortodoxă Comlăuş, organizează o expoziţie de pictură, colaje şi felicitări, în holul Primăriei Sântana, care va putea fi vizitată de şcolarii şi preşcolarii din zona Sântana.
     Manageri proiect:
Viorica Enache- director Şcoala Generală Nr. 2 Sântana