Cea mai moderna primarie din judet

Publicat 7 Noiembrie 2008

Primăria Sântana s-a mutat Joi în „casa noua”, exact în centrul orasului. Noul sediu al primariei este cel mai modern din județ, are o arhitectura futurista si a costat 1 milion de euro.

Tavanul este, în mare parte, din geamuri uriase, astfel încât ziua activitațile se pot desfasura fara probleme la lumina solara.

La inaugurare a participat presedintele Consiliului Județean Arad, Nicolae Ioțcu, presedintele PD-L Arad, Gheorghe Seculici, alaturi de o serie de directori de instituții, primarii din zona si simpli cetațeni.

Cu toții au fost gazdele primarului Viorel Enache si viceprimarului Mihai Scarlatescu, care alaturi de consilierii locali au ținut ca oaspeții sa fie bine primiți la Sântana.

Atmosfera a fost una festiva, în cadrul careia au luat cuvântul primarul si câțiva invitați.

Invitat sa taie panglica, alaturi de primarul Viorel Enache a fost Nicolae Ioțcu, presedintele Consiliului Județean. De remarcat, ca inaugurarea n-a fost deloc politizata iar printre invitații la eveniment s-au numarat oaspeți din toate partidele politice.