Anunţ!

Publicat 26 Martie 2013

Primarul oraşului Sântana anunţă publicul, autorităţile interesate şi proprietarii terenurilor din zonă despre intenţia realizării unui PUZ şi RLU Construire parc fotovoltaic şi racordare la S.E.N., de către investitorul privat S.C. SONNENSTROM BIOENERGIE SÂNTANA S.R.L., pe terenul în suprafaţă de 90000 mp, situat pe teritoriul administrativ al oraşului Sântana, extravilan oraş Sântana, identificat prin CF 303347 cad: 1536, top: 124.A506/6.

Se solicită PUZ şi RLU Construire parc fotovoltaic şi racordare la S.E.N.

Se organizează întâlnire cu locuitorii din zonă în data de 11.04.2013 ora 10,00 la sediul Primăriei Sântana.

Cei interesaţi vor trimite la Primăria oraşului Sântana observaţii, comentarii sau semnalări cu privire la intenţia de elaborare PUZ în termen de maxim 10 zile calendaristice, iar răspunsurile la acestea se vor afişa în maxim 10 zile calendaristice pe site-ul propriu şi la sediul Primăriei.

Persoanele responsabile cu informarea şi consultarea publicului sunt Sas Teodor şi Popovici Monica, la primăria oraşului Sântana, str. Muncii 120A, jud.Arad, tel. 0257.462082, e-mail: contact@primariasantana.ro.