Miercuri 19 Iunie 2019 - 23:12 Avem 14 vizitatori online

Implică-te şi tu! – Campanie de voluntariat

Dată publicare/modificare: 09.04.2011

Primăria oraşului Sântana în parteneriat cu Administraţia Parcului Natural „Lunca Mureşului” a derulat sâmbătă, 09.04.2011 o amplă acţiune de împădurire a terenurilor neagricole.
Administraţiei publice a oraşului Sântana i-au fost donaţi 2500 puieţi de stejar, care au fost plantaţi în zona numită „Bornăzăl”, în apropierea căreia se va construi viitoarea zonă rezidenţială a oraşului Sântana.
La apelul Primăriei oraşului Sântana au răspuns peste 400 voluntari.
Remarcăm în principal implicarea instituţiilor de învăţământ din Sântana şi Caporal Alexa, atât cadre didactice cât şi elevi, executivul Primăriei oraşului Sântana, reprezentanţi ai Bisericilor din Sântana, membri ai Clubului Pensionarilor, Clubul Copiilor, precum şi cetăţeni din oraş, inclusiv din cartierul de romi. De asemenea, 20 de voluntari din Arad s-au adăugat acţiunii de voluntariat din oraşul Sântana.
Acţiuni de acest gen vor continua la Sântana deoarece aceşti puieţi trebuie udaţi şi  îngrijiţi.
Conducerea Primăriei oraşului Sântana mulţumeşte tuturor participanţilor pentru implicarea la această acţiune.
Prin această participare, se confirmă din nou deviza noastră: „Este o mândrie să fii sântănean!”