Vineri 20 Septembrie 2019 - 22:07 Avem 16 vizitatori online

Publicaţie stare civilă
Prevederile noului cod civil impun obligaţia publicării pe pagina web a tuturor declaraţiilor de căsătorie înregistrate la Serviciul Stare Civilă.
Din data: 22.08.2013 / Accesari: 1129 ori

Din data: 20.08.2013 / Accesari: 1058 ori

Din data: 19.08.2013 / Accesari: 1044 ori

Din data: 16.08.2013 / Accesari: 1097 ori

Mesaj de Sfânta Maria
Cu ocazia acestei mari sărbători, sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, Primăria și Consiliul Local al Orașului Sântana urează tuturor celor care poartă numele Maria, precum și derivatele acestuia, multă sănătate, bucurie în suflet și un călduros ”La mulți ani!”.
Din data: 15.08.2013 / Accesari: 786 ori

Din data: 15.08.2013 / Accesari: 1130 ori

Din data: 14.08.2013 / Accesari: 1169 ori

Donează sânge, salvează o viaţă!
Joi, 22.08.2013, se va organiza o acţiune de donare de sânge la Unitatea de Primire Urgenţe Sântana (fostul Spital orăşenesc de pe strada Muncii).
Din data: 13.08.2013 / Accesari: 982 ori

Săptămâna Tradițiilor Interculturale la Sântana
În cadrul Săptămânii Tradiţiilor Interculturale la Sântana, la începutul lunii August 2013, au avut loc evenimente culturale și sportive, cele mai importante fiind Kirchweichfest și Trofeul Fraţii Metz la Handbal.
Din data: 09.08.2013 / Accesari: 1590 ori

Din data: 08.08.2013 / Accesari: 1375 ori

Din data: 07.08.2013 / Accesari: 1226 ori

Din data: 02.08.2013 / Accesari: 1067 ori

Din data: 01.08.2013 / Accesari: 1210 ori

Din data: 17.07.2013 / Accesari: 1084 ori

Concert de muzică clasică ”La Stravaganza”
Primăria Orașului Sântana vă invită la un concert de muzică clasică. Va concerta formația La Stravaganza, clarinet quartet. Muzicienii sunt afiliați Univertistății de Vest din Timișoara.
Din data: 16.07.2013 / Accesari: 1177 ori

Zilele Oraşului Sântana 2013
Sărbătoarea Oraşului de anul acesta a fost una de neuitat. Sântănenii au avut parte de spectacole de excepţie pe parcursul ambelor zile. Nu trebuie să uităm nici de primul eveniment al zilei de duminică, unde cetăţenii au avut ocazia să admire cele mai frumoase animale.
Din data: 12.07.2013 / Accesari: 1204 ori

Din data: 11.07.2013 / Accesari: 1387 ori

Anunţ important
Anunţ cu privire la opţiunea pe care o au la dispoziţie cetăţenii de a solicita returnarea dosarelor înregistrate la Secretariatul Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despăgubirilor către comisiile locale de fond funciar.
Din data: 10.07.2013 / Accesari: 1140 ori

Din data: 08.07.2013 / Accesari: 989 ori

Din data: 04.07.2013 / Accesari: 1213 ori

Anunţ!
În atenţia tuturor clienţilor E.ON Energie România S.A.!
Din data: 03.07.2013 / Accesari: 956 ori

Din data: 01.07.2013 / Accesari: 989 ori

Mesaj de "La Mulți Ani!"
Cu ocazia sărbătorii Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel, colectivul Primăriei Oraşului Sântana urează un călduros “La Mulţi Ani!” tuturor celor care îşi serbează onomastica.
Din data: 29.06.2013 / Accesari: 851 ori

Zilele Oraşului Sântana
Manifestările ocazionate de Zilele Oraşului Sântana vor avea loc în perioada 06 - 07 iulie 2013, pe terenul de sport al Şcolii Gimnaziale "Sfânta Ana" Sântana.
Din data: 28.06.2013 / Accesari: 1970 ori

Din data: 27.06.2013 / Accesari: 1228 ori