Joi 21 Martie 2019 - 10:39 Avem 17 vizitatori online

Publicaţie stare civilă
Prevederile noului cod civil impun obligaţia publicării pe pagina web a tuturor declaraţiilor de căsătorie înregistrate la Serviciul Stare Civilă.
Din data: 19.03.2013 / Accesari: 918 ori

Publicație de vânzare la licitație
Se vinde la licitaţie publică imobilul situat în Sântana, str. Oituz, nr. 45 compus din casă şi teren intravilan în suprafaţă totală de 1440 mp.
Din data: 18.03.2013 / Accesari: 1034 ori

Din data: 14.03.2013 / Accesari: 841 ori

Din data: 14.03.2013 / Accesari: 1035 ori

Din data: 12.03.2013 / Accesari: 950 ori

Mesaj de 8 Martie
Cu ocazia zilei de 8 Martie dorim să transmitem tuturor femeilor din oraşul nostru, un călduros “La mulţi ani!” alături de acest buchet de flori, care să vă lumineze inimile şi să vă aducă bucurie şi căldură în suflet.
Din data: 08.03.2013 / Accesari: 2350 ori

Din data: 07.03.2013 / Accesari: 1047 ori

Din data: 07.03.2013 / Accesari: 918 ori

Din data: 07.03.2013 / Accesari: 887 ori

Mesaj de 1 Martie
Primăvara înseamnă viaţă, speranţă, lumină şi culoare. Vă oferim cu respect, stimate doamne şi domnişoare, acest mărţişor care să vă aducă numai împliniri, sănătate şi fericire alături de cei dragi. Vă dorim o primăvară frumoasă!
Din data: 01.03.2013 / Accesari: 884 ori

Publicație de vânzare la licitație
Se vinde la licitaţie publică imobilul situat în Sântana, str. I. Slavici, nr. 8 compus din casă cu construcţii anexe şi teren în suprafaţă de 1400 mp.
Din data: 21.02.2013 / Accesari: 1102 ori

Publicație de vânzare la licitație
Se vinde la licitaţie publică imobilul situat în Sântana, sat Caporal Alexa, nr. 323 compus din casă şi teren intravilan în suprafaţă totală de 2880 mp.
Din data: 21.02.2013 / Accesari: 1078 ori

Din data: 20.02.2013 / Accesari: 1012 ori

Campania R.I.S.C.
Campania R.I.S.C. ("Renunţă. Improvizaţiile sunt catastrofale") este o campanie derulată de Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă, cu sprijinul E.ON România.
Din data: 19.02.2013 / Accesari: 971 ori

Publicație de vânzare la licitație
Anunţ privind vânzarea la licitaţie pentru bunuri imobile.
Din data: 14.02.2013 / Accesari: 983 ori

Anunţ! FUNDAŢIA DEZVOLTAREA POPOARELOR Filiala ARAD organizează un curs de Formator
FUNDAŢIA DEZVOLTAREA POPOARELOR Filiala ARAD, furnizor autorizat CNFPA pentru programe de perfecţionare a adulţilor, vă invită să participaţi la cursul de Formator. Programul de specializare pentru ocupaţia de formator (cod COR 242 401), autorizat ANC (CNFPA), se finalizează cu certificat de absolvire recunoscut de Ministerul Muncii, Familiei şi Protecţiei Sociale şi Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Inovării.
Din data: 14.02.2013 / Accesari: 1026 ori

Din data: 11.02.2013 / Accesari: 1092 ori

Anunţ important!
Primăria Sântana invită cetăţenii oraşului să participe la discuţiile pentru stabilirea priorităţiilor bugetului pentru anul 2013.
Din data: 08.02.2013 / Accesari: 778 ori

Memorialul “Nicolae Ardelean” - Ediţia a-III-a - 2013
Ediția din acest an a "Memorialului Nicolae Ardelean" a luat startul în data de 26 ianuarie (Zona Sântana şi zona Macea) şi se va desfăşura până în data de 16 februarie. Turneul este organizat pe şapte zone, iar echipele câștigătoare se vor întâlni la Arad pentru turneul final.
Din data: 29.01.2013 / Accesari: 1288 ori

Anunţ important!
Primarul Oraşului Sântana anunţă demararea Etapei 2 - etapa elaborării propunerilor PUZ şi RLU aferent, de informare şi consultare a publicului cu privire la documentaţia: PUZ - Staţie de epurare în oraşul Sântana.
Din data: 28.01.2013 / Accesari: 1114 ori

Anunţ privind cursuri de calificare în domeniul construcţiilor
S.C. Arcons S.A. organizează cursuri de calificare în domeniul construcţiilor pentru următoarele meserii: zidar/ pietrar/ tencuitor, zugrav/ ipsosar/ tapetar/ vopsitor, dulgher/ tâmplar/ parchetar, instalator sanitar şi gaze.
Din data: 25.01.2013 / Accesari: 801 ori

Anunţ important! În atenţia deţinătorilor de terenuri şi animale!
Persoanele fizice (inclusiv persoanele care locuiesc în zonele de blocuri) şi juridice (societăţi comerciale, societăţi/asociaţii agricole etc.) deţinătoare de terenuri, animale sau alte bunuri ce fac obiectul înscrierii în registrul agricol, au obligaţia să declare aceste date, în vederea înscrierii în Registrul Agricol al Primăriei oraşului Sântana.
Din data: 25.01.2013 / Accesari: 1002 ori

24 ianuarie 1859 - Unirea Principatelor Române
Sărbătorim astăzi Unirea Principatelor Române, “Mica Unire”, un moment istoric de o mare însemnătate. Conştiinţa naţională, apartenenţa la acelaşi neam, limbă, obiceiuri şi religie i-a făcut pe români să lupte pentru desfiinţarea hotarului dintre Moldova şi Ţara Românească, contribuind astfel la crearea temeliei statului naţional unitar român.
Din data: 24.01.2013 / Accesari: 732 ori

Din data: 22.01.2013 / Accesari: 1045 ori

Publicație de vânzare la licitație și condiții de licitație
Se vinde la licitaţie publică imobilul situat în Sântana, str. Căprioarei, nr.67 compus din casă cu construcţii anexe şi teren în suprafaţă de 2354 mp.
Din data: 22.01.2013 / Accesari: 973 ori