Marți 19 Martie 2019 - 06:45 Avem 18 vizitatori online

Anunţ important: Întreruperi de curent electric în 03 septembrie 2013
Potrivit informaţiilor primite de la Enel Distribuţie Sântana, în vederea rezolvării unor probleme tehnice, furnizarea energiei electrice va fi întreruptă marţi, 03 septembrie 2013, în intervalul orar 09:00 – 18:00, în întreg satul Caporal Alexa.
Din data: 02.09.2013 / Accesari: 734 ori

Publicaţie stare civilă
Prevederile noului cod civil impun obligaţia publicării pe pagina web a tuturor declaraţiilor de căsătorie înregistrate la Serviciul Stare Civilă.
Din data: 02.09.2013 / Accesari: 903 ori

Din data: 29.08.2013 / Accesari: 991 ori

Seară interculturală la Sântana
Primăria Oraşului Sântana în colaborare cu Asociaţia “Valores” Neumarkt şi Forumul Democrat German Sântana organizează joi, 29 august, o seară interculturală.
Din data: 28.08.2013 / Accesari: 984 ori

Ziua Informării Preventive
În data de 13.08.2013, cu ocazia "ZILEI INFORMĂRII PREVENTIVE", Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă din cadrul Primăriei Oraşului Sântana, a constituit punctul de informare preventivă în Piaţa Agroalimentară Sântana.
Din data: 23.08.2013 / Accesari: 1234 ori

Din data: 22.08.2013 / Accesari: 1101 ori

Din data: 20.08.2013 / Accesari: 1030 ori

Din data: 19.08.2013 / Accesari: 1013 ori

Din data: 16.08.2013 / Accesari: 1070 ori

Mesaj de Sfânta Maria
Cu ocazia acestei mari sărbători, sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, Primăria și Consiliul Local al Orașului Sântana urează tuturor celor care poartă numele Maria, precum și derivatele acestuia, multă sănătate, bucurie în suflet și un călduros ”La mulți ani!”.
Din data: 15.08.2013 / Accesari: 756 ori

Din data: 15.08.2013 / Accesari: 1106 ori

Din data: 14.08.2013 / Accesari: 1141 ori

Donează sânge, salvează o viaţă!
Joi, 22.08.2013, se va organiza o acţiune de donare de sânge la Unitatea de Primire Urgenţe Sântana (fostul Spital orăşenesc de pe strada Muncii).
Din data: 13.08.2013 / Accesari: 953 ori

Săptămâna Tradițiilor Interculturale la Sântana
În cadrul Săptămânii Tradiţiilor Interculturale la Sântana, la începutul lunii August 2013, au avut loc evenimente culturale și sportive, cele mai importante fiind Kirchweichfest și Trofeul Fraţii Metz la Handbal.
Din data: 09.08.2013 / Accesari: 1547 ori

Din data: 08.08.2013 / Accesari: 1349 ori

Din data: 07.08.2013 / Accesari: 1202 ori

Din data: 02.08.2013 / Accesari: 1039 ori

Din data: 01.08.2013 / Accesari: 1183 ori

Din data: 17.07.2013 / Accesari: 1059 ori

Concert de muzică clasică ”La Stravaganza”
Primăria Orașului Sântana vă invită la un concert de muzică clasică. Va concerta formația La Stravaganza, clarinet quartet. Muzicienii sunt afiliați Univertistății de Vest din Timișoara.
Din data: 16.07.2013 / Accesari: 1150 ori

Zilele Oraşului Sântana 2013
Sărbătoarea Oraşului de anul acesta a fost una de neuitat. Sântănenii au avut parte de spectacole de excepţie pe parcursul ambelor zile. Nu trebuie să uităm nici de primul eveniment al zilei de duminică, unde cetăţenii au avut ocazia să admire cele mai frumoase animale.
Din data: 12.07.2013 / Accesari: 1178 ori

Din data: 11.07.2013 / Accesari: 1362 ori

Anunţ important
Anunţ cu privire la opţiunea pe care o au la dispoziţie cetăţenii de a solicita returnarea dosarelor înregistrate la Secretariatul Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despăgubirilor către comisiile locale de fond funciar.
Din data: 10.07.2013 / Accesari: 1117 ori

Din data: 08.07.2013 / Accesari: 964 ori