Miercuri 18 Septembrie 2019 - 11:09 Avem 18 vizitatori online

’’Faceţi-mi un pic de loc, să v-arat cum ştiu să joc’’ – spectacol cu ansamblul ’’Busuiocul’’, organizat de Primăria oraşului Sântana, ieri, 16.05.2010, cu ocazia sărbătoririi hramului Bisericii Ortodoxe din Satu-nou.

Data publicarii: 17.05.2010
Accesari: 1574 ori

Ieri, 16.05.2010, la sala de evenimente din Satu-Nou, a avut loc spectacolul ’’Faceţi-mi un pic de loc, să v-arat cum ştiu să joc’’, cu ocazia sărbătoririi hramului Bisericii Ortodoxe din Satu-Nou.  Spectacolul a fost susţinut de ansamblul ’’Busuiocul’’, alături de solişti cunoscuţi şi apreciaţi de publicul sântanean şi nu numai, cum ar fi : Paula Hexan, Georgiana Lipovan, Delia Lazea, Andreea Proţiuc, Nicoleta Buburuzan, Liliana Cozma,Paula Paşca, Adelin Paşca, Pavel Cighirean şi Lucian Crişan.

Atmosfera spectacolului a fost una de excepţie, în ciuda timpului nefavorabil, ansamblul ’’Busuiocul’’ aducând în faţa publicului cele mai reprezentative dansuri din repertoriul ansamblului, dansuri care au ridicat sala în picioare şi cele mai frumoase cântece prin intermediul cărora soliştii au transmis căldură şi emoţie publicului. Un asemenea moment a avut loc şi în partea de început a spectacolului, când doamna Rozalia Paşca, coordonator al ansamblului ’’Busuiocul’’, a interpretat o strofă dintr-un cântec vechi , publicul fiind de-a dreptul impresionat de calităţile vocale încă nealterate, în ciuda trecerii anilor, ale doamnei Rozalia Paşca.

Clubul Sportiv Unirea